Wizualizacje produktowe 3D

Idealna propozycja dla Producentów różnego rodzaju sprzętów, urządzeń i akcesoriów.

Zachwyć swoich klientów

Modele 3D Twoich produktów

W sklepach internetowych najczęściej spotkać można tradycyjne zdjęcia produktowe.
Są jednak firmy, które stawiają na perfekcjonistyczny sposób prezentacji swojej oferty i zamiast zdjęć wybierają rendery produktowe. Są to obrazy wykonane cyfrowo bezpośrednio z przygotowanych modeli 3D ich produktów.
Świetnym przykładem może być firma Apple, która na swojej stronie nie pokazuje Klientom zdjęć, a jedynie idealnie wykonane rendery produktowe. Dlaczego?

Na klasycznych zdjęciach produktowych widać wszystkie wizualne niedoskonałości produktu. Minimalnie krzywe dopasowanie obudowy, nie do końca wkręcona śrubka, mikroskopijny odprysk farby czy nawet rysy powstałe na skutek transportu produktów. Oczywiście fotograf może zamaskować te „niewygodne” miejsca w Photoshopie, ale to jedyne na co można liczyć jeśli sesja została już zakończona i zdjęcia są na etapie obróbki graficznej.

Przy modelach 3D nie uświadczymy takich sytuacji. Rysy czy nieprecyzyjne dopasowanie elementów nie istnieją, a krawędzie i powierzchnie modeli 3D cechuje niesamowita dokładność i gładkość. Do tego w każdej chwili dany model można w dowolny sposób edytować.

Dzięki temu produkty na każdym renderze prezentują się niezwykle atrakcyjnie i estetycznie. Warto również wspomnieć o możliwości wykonania renderów w ogromnych rozdzielczościach, przewyższających możliwości aparatów fotograficznych. Elastyczność zastosowań modeli 3D pozostawia tradycyjne zdjęcia produktowe daleko w tyle.

Twoje korzyści

z wykorzystania modeli 3D

Oto kilka powodów, dla których warto pomyśleć o wizualizacjach swoich produktów

Rozdzielczość na życzenie

Rozdzielczość renderów nie jest ustalona na stałe – można ją swobodnie dopasować do Twoich potrzeb wykonując ponowny render danego produktu z innymi ustawieniami. To znaczna przewaga nad klasycznymi zdjęciami produktowymi, gdzie wielkość finalna ograniczona jest parametrami  technicznymi aparatu.

Elastyczność wykorzystania

W przypadku późniejszych zmian w projekcie produktu, jego kolorów, przymocowanych komponentów czy nawet sceny, w której prezentowany jest produkt – wprowadzenie zmian do modelu 3D i ponowne wyrenderowanie zaktualizowanych obrazów jest znacznie prostsze niż aranżowanie nowej sesji zdjęciowej.

k

Rzuty techniczne

Rzuty techniczne mogą okazać się niezwykle przydatne przy prezentacji parametrów i wymiarów niektórych produktów lub jako uproszczona forma wizualizacji.

Materiały do obrotówki 360

Posiadając model 3D produktu można wykonać dowolnej długości serię renderów ukazujących produkt w pełnym, dokładnie ustalonym obrocie. Dzięki temu Klient będzie miał możliwość swobodniejszego obejrzenia produktu, z jego interaktywnym “obracaniem” włącznie.

Czystość i estetyka obrazów

Rendery zawsze będą przewyższać zdjęcia produktowe pod względem czystości i jakości obrazu, ponieważ wymodelowany produkt, oświetlenie sceny 3D, odbicia i kolorystykę można dowolnie dopasować do efektu końcowego tak aby produkt wyglądał najlepiej jak to tylko możliwe.

Brak wad wizualnych

Rendery produktowe są wolne zarówno od wizualnych wad samego produktu jak i od technicznych niedoskonałości aparatu fotograficznego, w związku z czym nie trzeba martwić się precyzją wykonania reprezentacyjnego egzemplarza ani jego ewentualnymi uszczerbkami.

animacjA produktowA

Z modelu 3D można przygotować animację ukazującą funkcjonalność produktu lub jego budowę. Twój produkt wyróżnia się konkretną funkcjonalnością? Pokaż to na filmie z udziałem modelu 3D!

i

Dodatkowe rendery

Z modelu 3D można w każdej chwili wyrenderować zupełnie nowe ujęcia.
Tradycyjne sesje produktowe nie oferują takiej możliwości – dla nowych ujęć trzeba wykonać nowe zdjęcia, podczas gdy posiadając model 3D wystarczy zmienić ustawienia kamery i wyrenderować nowe obrazy.

i

Warianty kolorystyczne

Posiadając gotowy model 3D produktu – zmiana jego kolorystyki nie wymaga wykonania nowego modelu.