Wizualizacje kotłów w 3D

Idealna propozycja dla Producentów kotłów grzewczych.

Kotły grzewcze w 3D

Modele 3D Twoich kotłów

 Często najlepszym rozwiązaniem na prezentację produktu są zdjęcia produktowe umieszczane na kartach produktu. Jednak w przypadku niektórych maszyn i urządzeń nawet profesjonalne zdjęcia będą znacząco różnić się od renderów (na korzyść tych drugich).

Klasyczne zdjęcia produktowe uwidaczniają wszystkie “wizualne wady” produktu, jeśli takowe istnieją – różnica w fakturze blachy, luki w naniesieniu farby, rzucające się w oczy spawy, pozostałości po szlifowniu czy po prostu rysy powstałe na skutek transportu produktów. W procesie produkcji kotłów nie da się niestety całkowicie uniknąć powyższych uszczerbków, dlatego jedynym rozwiązaniem jest albo inwazyjny, pracochłonny retusz zdjęć albo postawienie na rendery z przygotowanych modeli 3D.

Takie modele pozbawione są wspomnianych wad wizualnych i na każdym ujęciu prezentują się niezwykle atrakcyjnie i estetycznie.
Co ważne – z modeli 3D można przygotować tzw. “obrotówkę” (pozwalającą na obejrzenie produktu z każdej strony), animację, jeśli zaistniałaby potrzeba zaprezentowania funkcjonalności kotła właśnie w taki sposób lub nawet przekroju – aby pokazać funkcje części wewnętrznych.
Warto również wspomnieć o możliwości wykonania renderów w ogromnych rozdzielczościach, przewyższających możliwości aparatów fotograficznych.

Przykładowe rendery

Twoje korzyści

z wykorzystania modeli 3D

Oto kilka powodów, dla których warto pomyśleć o wizualizacjach swoich produktów

Rozdzielczość na życzenie

Rozdzielczość renderów nie jest ustalona na stałe – można ją swobodnie dopasować do Twoich potrzeb wykonując ponowny render danego produktu z innymi ustawieniami. To znaczna przewaga nad klasycznymi zdjęciami produktowymi, gdzie wielkość finalna ograniczona jest parametrami  technicznymi aparatu.

Elastyczność wykorzystania

W przypadku późniejszych zmian w projekcie produktu, jego kolorów, przymocowanych komponentów czy nawet sceny, w której prezentowany jest produkt – wprowadzenie zmian do modelu 3D i ponowne wyrenderowanie zaktualizowanych obrazów jest znacznie prostsze niż aranżowanie nowej sesji zdjęciowej.

k

Rzuty techniczne

Rzuty techniczne mogą okazać się niezwykle przydatne przy prezentacji parametrów i wymiarów niektórych produktów lub jako uproszczona forma wizualizacji.

Materiały do obrotówki 360

Posiadając model 3D produktu można wykonać dowolnej długości serię renderów ukazujących produkt w pełnym, dokładnie ustalonym obrocie. Dzięki temu Klient będzie miał możliwość swobodniejszego obejrzenia produktu, z jego interaktywnym “obracaniem” włącznie.

Czystość i estetyka obrazów

Rendery zawsze będą przewyższać zdjęcia produktowe pod względem czystości i jakości obrazu, ponieważ wymodelowany produkt, oświetlenie sceny 3D, odbicia i kolorystykę można dowolnie dopasować do efektu końcowego tak aby produkt wyglądał najlepiej jak to tylko możliwe.

Brak wad wizualnych

Rendery produktowe są wolne zarówno od wizualnych wad samego produktu jak i od technicznych niedoskonałości aparatu fotograficznego, w związku z czym nie trzeba martwić się precyzją wykonania reprezentacyjnego egzemplarza ani jego ewentualnymi uszczerbkami.

animacjA produktowA

Z modelu 3D można przygotować animację ukazującą funkcjonalność produktu lub jego budowę. Twój produkt wyróżnia się konkretną funkcjonalnością? Pokaż to na filmie z udziałem modelu 3D!

i

Dodatkowe rendery

Z modelu 3D można w każdej chwili wyrenderować zupełnie nowe ujęcia.
Tradycyjne sesje produktowe nie oferują takiej możliwości – dla nowych ujęć trzeba wykonać nowe zdjęcia, podczas gdy posiadając model 3D wystarczy zmienić ustawienia kamery i wyrenderować nowe obrazy.

i

Warianty kolorystyczne

Posiadając gotowy model 3D produktu – zmiana jego kolorystyki nie wymaga wykonania nowego modelu.